24.05.2019 03:11:19

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Yeni Yönetim, Siyasi Parti Bursa İl Başkanlarına ziyaretlerini tamamladı.
9.05.2008

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Arif Özer başkanlığında siyasi partilerin Bursa il başkanlarını ziyaret ettiler.

USİAD Yönetim Kurulu ilk olarak Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın’ı ziyaret etti. Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri’nin ziyaretinde konuşan AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, sivil toplum kuruluşları ile diyaloglarını en üst düzeyde sürdürdüklerini söyledi. Sivil toplum kuruluşlarının bilgi temelli proje üretmesi gerektiğini ifade eden Yalçın, İl Başkanı olarak kentin sorunlarını Ankara’nın gündemine taşımaya özen gösterdiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bursa tarihiyle, doğasıyla büyük bir değer. Bursa’nın iki belirgin özelliği var. Tarih ve sanayi kenti olması.

Başbakanımızın Bursa’nın tarih ve sanayi kenti olması özelliğinin ön plana çıkarılmasıyla ilgili kesin talimatı var. Dünya ölçeğinde kayak pistlerine sahip, deniz ve hava ulaşımı konusunda alt yapısını tamamlamış, konaklama konusunda en üst seviyeye ulaşmış bir konsept üzerinde çalışıyoruz.” Bursa’da Sokak aralarında bulunan sanayi kuruluşlarının çevre ve insan sağlığına büyük bir zarar verdiğine dikkat çeken Yalçın, bu konuyu Ankara’da yapılan İl Başkanları toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceğini söyledi. Bu kuruluşların şehir dışına taşınmasıyla alakalı TOKİ’nin sanayi sitesi projesi olduğunun altını çizen Yalçın, görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arif Özer de, TÜSİAD’dan sonra ikinci büyük sivil toplum kuruluşu olduklarının altını çizdi. Anadolu’da kurulan SİAD’lara öncülük yaptıklarını anlatan Özer, BUSİAD’ın Bursa’nın sorunlarının çözümüne yönelik birçok çalışması olduğuna dikkat çekerek, yaratıcı fikir ve eğitim çalışmalarıyla Türkiye’ye katkı yapmak istediklerini iletti.

BUSİAD heyeti daha sonra Demokrat Parti İl Başkanlığı’na seçilen Füsun Yaşar’la, siyasi parti ziyaretleri kapsamında biraraya geldi. Ziyarette siyasete ilişkin görüşlerini açıklayan Füsun Yaşar, Türk halkının kadın politikacılara karşı ön yargılı olmadığını belirterek, “Sorumluluğumun bilinciyle görevimi en iyi şekilde yapmaya çalışacağım. Bu süreçte başta BUSİAD olmak üzere sivil toplum kuruluşlarıyla dayanışma içinde olmaya özel önem vereceğim” dedi.

Füsun Yaşar’a görevinde başarılar dileyen BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arif Özer de, “Demokrat Parti, köklü geçmişi olan bir parti. Bunun yanısıra Türkiye’nin dört bir yanına hizmet götürmüş bir partidir. Bu birikimle başarılı olacağınıza inanıyoruz” dedi.

BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arif Özer ve yönetim kurulu daha sonra, CHP Bursa İl Başkanı Gürhan Akdoğan'ı makamında ziyaret etti. BUSİAD'ın yeni yönetimine başarılar dileyen Akdoğan, ziyaretten onur duyduğunu dile getirdi. Derneğin önemli ekonomik raporlar sunmaya devam etmesini beklediklerini ifade eden Akdoğan, Bursa'da beraberce önemli işler yapacaklarını belirtti. BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arif Özer ise yeni bir döneme başladıklarını söyleyerek, “Gerek siyasi partilerle, gerekse sivil toplum kuruluşlarıyla sıcak ilişki içerisine girmek istiyoruz. Sorunlarımızı, çözüm önerilerimizi siyasi partilere ulaştırıyoruz. Ana muhalefet partisi CHP'nin de önemli bir misyonu var. Çözüm konusunda yardımcı olacaklarına inanıyorum. Sesimizi meclise ulaştırmada yardımcı olacaklardır. Dernek olarak iki misyonumuz var. Birincisi sanayicilerin, işadamlarının sorunlarına çözüm üretmek. İkincisi şehre ekonomik katkıda bulunmaktır"dedi.

Ziyarette hazır bulunan CHP Bursa Milletvekili Abdullah Özer, BUSİAD Başkanını ve yönetim kurulunu tebrik ederek, Türkiye'nin bu tip birlikteliklere ihtiyacı olduğunu vurguladı.

İşadamlarının sorunlarını Ankara'ya taşıyacaklarının sözünü veren Özer, "BUSİAD'ı kendimize yakın hissediyoruz. Bu toplantıdan sonra birlikteliğimizin nasıl olacağını kararlaştırırsak,toplantılar daha etkin olacaktır. Ziyaret için teşekkür ediyorum" diye konuştu. Ziyaretler kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanı Arif Demirören’le de bir araya gelen BUSİAD yönetim kurulu, burada da gündemdeki ekonomik gelişmelere ilişkin bilgi alış verişinde bulundular. Ziyarette, Avrupa Birliği destekli projeler ürettiklerine değinen BUSİAD Başkanı Arif Özer, tecrübeli işadamlarının destekleriyle önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. İş dünyasında etik değerlerin yaygınlaşmasının gereğini vurgulayan Özer, kendi firmalarında etik yönetim sistemi uyguladıklarını belirterek, “Etik değerler bizim için çok önemli. Biz bunu yaymaya çalışıyoruz. Derneğimize bağlı kuruluşlarda personelimize etik değerler konusunda kurs programları düzenliyoruz. Firmalarımızda etik kuralları yaygınlaştırmaya çalışıyoruz” dedi. Ziyaret nedeniyle BUSİAD heyetine teşekkür eden Milliyetçi Hareket Partisi Bursa İl Başkanı Arif Demirören de, BUSİAD’ın sesini TBMM’de duyurma konusunda ellerinden gelen desteği vereceklerini bildirdi. ANAVATAN Partisi Bursa İl Başkanı Ahmet Kömbe’yi de ziyaret eden BUSİAD heyeti, bu ziyarette de eğitim konusunu ele aldı. 

BUSİAD olarak özellikle eğitim konusunda çalışmaları olduğuna dikkat çeken BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arif Özer, düzenledikleri ödüllü yarışmalarla birçok fikir ve düşüncenin gün yüzüne çıkmasında etkin rol oynadıklarını belirtti. BUSİAD’ın Bursa ve ülke yararına çalışmalarını yakından izlediğini belirten ANAVATAN Partisi Bursa İl Başkanı Ahmet Kömbe de, “Yeni yönetiminize başarılar diliyorum. Bursa ve Türkiye için yapacak çok iş var. Güç birliği ile çalışarak bu sorunların üzerine birlikte gidip, çözüm üreteceğimize inanıyorum” diye konuştu.