24.05.2019 03:10:10

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Başkan Mehmet Arif Özer’den “Krizden Çıkış Dersi”
5.05.20104 – 5 MAYIS 2010 tarihlerinde Uludağ Üniversitesi İktisat Topluluğu ile BTSO’nun birlikte düzenledikleri; II.ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ ‘nin IV. OTURUMUNUN konusu ; “Küresel Kriz Sırasında Şehir Ekonomisi : Bursa Örneği” olarak belirlenmişti. 

Oturum Moderatörlüğünün, BTSO Yön.Kur. Başkan Yrd.  Ali HAZIR  tarafından yapıldığı  oturuma, panelist olarak;
- Kamil Koç Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sena KALELİ,
- BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Arif ÖZER ve
- GESİAD Başkanı Bahadır ÖZGÜN katıldı.

BUSİAD Yönetim kurulu Başkanı Mehmet Arif Özer tarafından hazırlanan;  “İşletmelerde Kriz Yönetimi” başlıklı sunumu, salonu dolduran Uludağ Üniversitesi öğrencileri büyük  bir ilgi ve beğeni ile izlediler ve bu beğenilerini  toplantının sonundaki soru-cevap kısmında  Başkan ÖZER’e yönelttikleri sorularla  kanıtladılar.

Krizi yaklaşık altı ay öncesinden fark ederek yaptıkları bir  “basın toplantısı” ile bunu kamu oyuna aktardıklarını hatırlatan BUSİAD Başkanı ÖZER; kriz sırasında ve krizden çıkışta büyük – küçük tüm işletmeler için yapılması önerilen konuların yer aldığı ve BUSİAD Üyelerinin bu konudaki tecrübelerinden de faydalanarak hazırladığını belirttiği sunum ile, gelecekte birer  işinsanı olacak Uludağ Üniversitesi’nin değişik bölümlerinde eğitim gören gençlere akıllarında uzun süre kalacak mizahi sonlu güzel bir ders vermiş oldu…

Panelistlere, panel sonunda moderatör Ali HAZIR tarafından birer teşekkür plaketi takdim edildi.

Sunum için bkz.: Ekonomik Raporlar yada direk indirin...