24.05.2019 03:06:59

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Oulu’yla Güç Birliği
18.10.2011

Finlandiya’nın Business Oulu Bölgesel İş Geliştirme Kurulu Danışmanı Urpo Tuomela, Oulu – Türk Kültür Derneği Başkanı Pasi Kemppainen ile birlikte Bursa’ya geldi.

Vali Şahabettin Harput’u ziyaret eden Tuomela, iki kent arasındaki işbirliğinin 30 yıllık geçmişi olduğunu dile getirdi. Finli yetkili, “Bursa’nın onda biri kadar olan Oulu’da özellikle iletişim teknolojileri konusunda gelişme var. Bunun haricinde Bursa’daki tekstil ve otomotiv alanlarında işbirliği arıyoruz” dedi.
Daha sonra Vali Yardımcısı Sayın Ahmet Hamdi Usta ile birlikte BUSİAD Evini de ziyaret eden Bay Tuomela ve Bay Kemppainen, BUSİAD Yönetim Kurulunun organize ettiği akşam yemeğine katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Arif Özer; “Bursa’mızın pek çok ülkeyle yaptığı işbirliğinin benzeri  güzel örneklerini Oulu bölgesiyle de gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Onun için bu maksatla konuğumuz bizleri ziyaret ettiler. Kurumlar arası sektör temsilcilerinden ve şehir yöneticilerinden oluşan bir heyet karşılıklı olarak bir araya gelerek neler yapılabilir düşüncesiyle daha somut işbirliği imkanları bulmak için Finlandiya’ya gitmeyi planlıyoruz” dedi.

Yemeğin sonunda BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı  Mehmet Arif Özer tarafından, konuklara İznik işi el yapımı bir çini tabak hediye edildi.