24.05.2019 03:10:41

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Çevre İzni ve Çevre Görevlisi Yükümlülükleri Paneli
2.12.2011

Çevre ile ilgili yasal izin süreçlerinin ve çevre görevlilerinin yükümlülüklerinin net bir şekilde anlaşılıp uygulanabilir hale gelmesi amacı ile BUSİAD Çevre ve İş Güvenliği Uzmanlık Grubu tarafından organize edilen "Çevre İzni ve Çevre Görevlisi Yükümlülükleri" konulu Panel, BUSİAD Evinde gerçekleştirildi.

BUSİAD üyelerinin yüksek ilgi ve katılımları ile gerçekleştirilen panel, BUSİAD Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Karademirler'in açılış konuşması ile başladı. Panelde sırasıyla,

Bursa İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğün'den Aslı Sezer,
ÇEDFEM Mühendislik'ten Hüsamettin Çoban,
Penguen A.Ş. Çevre Sorumlusu Ebru Yavuz,
Coşkunöz A.Ş. Çevre Sorumlusu Umut Olgaçer söz aldılar.

Oturum başkanlığını Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği öğretim Üyesi Doç.Dr. Feza Karaer'in gerçekleştirdiği panel, Aslı Sezer'in yasal mevzuat uygulamaları, yapılması gereken bildirimler ve yasal süreler hakkındaki sunumu ile başladı.

Daha sonra Hüsamettin Çoban, izin süreçleri, bu süreçlerden rol alan çevre görevlilerinin ve çevre danışmanlık firmalarının yasal yükümlülükleri hakkında bilgi verdi.

Penelin ikinci bölümünde söz alan Ebru Yavuz ve Umut Olgaçer ise firmalarının entegre çevre izni başvuru süreçlerini hakkında bilgi vererek, karşılaştıkları prosedürel sorunlar ve çözüm yolları hakkında yol gösterici deneyimlerini paylaştılar.

Entegre Çevre İzni ve Çevre Görevlilerinin Yükümlülüklerinin değerlendirildiği ve uzman görüşlerinin paylaşıldığı panel, izleyicilerden gelen soruların yanıtlanması ile tamamlandı.

ASLI SEZER'İN SUNUMU İÇİN TIKLAYINIZ...

HÜSAMETTİN ÇOBAN'IN SUNUMU İÇİN TIKLAYINIZ...

EBRU YAVUZ'UN SUNUMU İÇİN TIKLAYINIZ...

UMUT OLGAÇER'İN SUNUMU İÇİN TIKLAYINIZ...