24.05.2019 03:07:27

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD Yönetim Kurulu, Teknoloji Transfer Ofisi Yetkilileri İle Bir Araya Geldi...
24.02.2014

Uludağ Üniversitesi, Üniversite-Sanayi İşbirliğinden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zeynep Kahveci, Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ile ilgili BUSİAD Yönetim Kurulu’na bilgi verdi ve yeni dönemde de birlikte çalışmak istediklerini söyledi.

Bursa’da Uludağ Üniversitesi ile en fazla işbirliği gerçekleştiren sivil toplum örgütlerinden olan BUSİAD’ın bugüne kadar kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür eden Zeynep Kahveci, TÜBİTAK’tan beş yıl süreyle birer milyon lira katkı almaya hak kazanan TTO’nun bundan sonra iş dünyasının daha fazla yanında olacağını kaydetti.

Zeynep Kahveci, “TÜBİTAK’tan alacağımız katkıyla altyapımızı hazırlayıp Bursa iş dünyasına daha iyi hizmet verebileceğiz. Ayrıca sanayicilerimizin talep ettiği konularda Üniversitemizin kaynaklarını ve akademik hizmetlerini daha verimli kullanabileceğiz” dedi.

Sanayicilerin Ar-Ge ve Ür-Ge taleplerini yerine getirebilmek için başlattıkları “Yeşil Cadde” projesini Bursa’daki bütün OSB’lerin hizmetine sunacaklarını kaydeden Kahveci, işadamlarının yurtdışındaki fuarlara, akademisyenlerle birlikte katılmalarını sağladıklarını da vurguladı.

AMACIMIZ; ÜNİVERSİTE İLE SANAYİYİ BİR ARAYA GETİRMEK

Prof. Dr. Zeynep Kahveci şöyle devam etti: “TTO olarak ana amacımız; üniversite ile sanayiyi bir araya getirmek. Bu zamana kadar sanayicimiz tam anlamıyla Üniversitemizin yetkinliğinden haberdar değildi, bizler de sanayicilerimizin ne yaptığını tam olarak bilmiyorduk. Artık sanayicimizin ayağına kadar gidip onlara hangi konularda bilgi ve hizmet verebileceğimizi ifade ediyoruz. Tekstil, gıda ve otomotiv ana hedef sektörlerimiz… Ancak diğer sektörlere de tabii ki hizmet veriyoruz. İşbirliği yaptığımız firmalarla ‘Gizlilik Anlaşması’ imzaladığımızı da belirtmek isterim. Özetle, iş dünyasının akademik dünyadan talep edebileceği her türlü konuda yardıma hazırız. Siz sadece uzattığımız elimizi tutun.”

TTO’NUN ÇALIŞMALARINI ÜYELERİMİZE BİLDİRECEĞİZ

Üniversite-sanayi işbirliğini geliştirme noktasında Bursa’ya öncülük eden BUSİAD’ın yeni dönemde de bu konuda üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğini ifade eden BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Günal Baylan ise, Teknoloji Transfer Ofisi’nin yetki alanına giren konuları tüm üyelerine ve firmalardaki ilgili birimlere ileteceklerini söyledi. Baylan, “Çalışmalarınızın, projelerinizin etkinliğini artırmak açısından BUSİAD olarak elimizden gelen çabayı göstereceğiz” dedi.