24.05.2019 03:11:47

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
BUSİAD, Bursa’da sağlıklı yapılaşma için harekete geçti.
14.08.2014

Bursa’da yapılaşmanın daha sağlıklı bir seyirde devam etmesi için elinden gelen çabayı göstermeye kararlı olan BUSİAD, bu konuda çalışmalar yapacak uzmanlık grubunun oluşumu için kent dinamikleriyle görüşmeler gerçekleştiriyor.

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Basri Akyıldız, Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Can Şimşek ile Şehir Plancıları Odası Bursa Şube Başkanı Hakan Karademir’i ziyaret eden BUSİAD Başkanı Günal Baylan, kentin en azından bundan sonraki süreçte sağlıklı bir yapılaşmaya ev sahipliği yapabilmesi için ortak çalışmalar gerçekleştirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Uludağ Üniversitesi , Akademik odalar ile diğer sivil toplum örgütlerinin, Bursa’nın kentleşme hızı göz önüne alındığında mutlaka söyleyecek sözleri, yapacakları projeleri olduğunu ifade eden BUSİAD Başkanı Günal Baylan, “Bursa’nın gelişimi ve yapılaşması noktasında, kurumlar arasındaki iletişimi biraz daha yumuşatmak adına çalışmalar yapıyoruz. BUSİAD olarak şehircilik anlamında bir uzmanlık grubu oluşturmaya çalışıyoruz. Doğru ve etkili sonuçlar alabilmek adına da bu grupta üniversite, yerel yönetimler ve akademik odaların yer almasını arzu ediyoruz” dedi.