24.05.2019 03:07:30

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Tasarım Ödülleri Sahiplerini Buldu
28.02.2008

Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin “Geleneksel Tekstil Tasarımcıları Desen Yarışması" ödül töreni fiubat ayında gerçekleştirildi. Bu yıl 9.'su düzenlenen 'Tekstil Tasarımcıları Desen Yarışması'nda 528 eser arasından dereceye giren 5 kişiye ödülleri, çok sayıda işadamının katıldığı bir törenle Altınceylan'da verildi.

Törende bir konuşma yapan BUSİAD Başkanı Arif Özer, genç tasarımcıları sanayicilerle bir araya getirmek için 9 yıldır tasarım yarışması düzenlediklerini belirterek, “Bugüne kadar sanayiciler olarak kalite ve verimliliği konuştuk.Şimdi kalite ve verimlilik sürekli hale geldi.Para kazanmak ve sektörde gelişmek için farklı bir şeyler oluşturmak lazım. Fark oluşturmak ise yeni tasarımlarla mümkün olacaktır.

Türk sanayicilerimizde bunun farkına vardı. İşte bu aşamada biz de 9 yıldır desen ve tasarım yarışması düzenliyoruz. Bu yarışmaya ilgi, her geçen yıl artarak devam ediyor. Gelecek yıllarda da gençlerimizi iş hayatına kazandırmayı hedeşediğimiz bu etkinliğimize, BUSİAD olarak devam etme kararlılığındayız" dedi. BUSİAD 9. Geleneksel 'Tekstil Tasarımcıları Desen Yarışması'nda birinciliğe 'Melanippe' rumuzlu eseriyle Seda Aksu, ikinciliğe 'Zerbafte' rumuzlu eseriyle Mehtap Küçük, üçüncülüğe de 'Zümrüt' rumuzlu eseriyle Fatma Elvan layık görüldü. Yarışma sonunda birinciye 3 bin YTL, ikinciye 2 bin YTL, üçüncüye de bin 500 YTL para ödülü verildi.

Yarışmada mansiyon ödüllerini 'Renginay' rumuzlu eseriyle Nurdan Uz ve 'Calimero' rumuzlu eseriyle Ayşe Özdemir aldı. Mansiyon alanlara 750'şer YTL para ödülü verildi. Yarışmada Seçici Kurul üyeleri; Uludağ Üniversitesi öğretim görevlileri Sevgi Yüksel Uzunöz, Nurhan Yeşil ve Halim fiensoy; sektörü temsilen Canan Sönmez Canik ve Abdullah Alçiçek; BUSİAD'ı temsilen de Mehmet Arif Özer ve Günal Baylan'dan oluştu.