24.05.2019 03:11:37

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Kentimizde yaşanan hain saldırıyı nefretle kınıyoruz.
28.04.2016

Maalesef eli kanlı terör çeteleri bir kez daha sahne alarak kirli yüzünü gösterdi ve masumların canına kastetti. Bu kez hedef, tarihi geçmişi ve etrafındaki canlı atmosferiyle her zaman hareketli olan kentimizin önde gelen simgelerinden Ulucami’ydi. Vatandaşların yoğun olduğu bir bölgeyi tercih eden ve camideki kalabalığı fırsat bilerek hain bir saldırı planlayan karanlık odaklar, bu kez amacına ulaşamamıştır. Yaşanan patlama sonucu sadece saldırganın hayatını kaybetmesi ve olayın bazı vatandaşlarımızın yaralanmasıyla atlatılmış olması tek tesellimizdir.

BUSİAD olarak kentimizde meydana gelen bu insanlık dışı saldırıyı nefretle kınıyor; patlama sonucu yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Yaşanan saldırı bizi bir kez daha üzdü ve kaygılandırdı. Terörün özellikle büyük şehirler başta olmak üzere ülke sathına yayılma planlarının sonlandırılmasını; halkın güven, huzur ve barış ortamına tez zamanda yeniden kavuşmasını diliyoruz. Patlamada parmağı olanların ülkede kaos ve güvensizlik ortamı oluşturma amacında oldukları son derece açıktır. Eli kanlı terör örgütlerinin amaçlarına ulaşamaması için bizlere düşense her zamanki gibi dik durmak ve metanetimizi korumaktır.

Şiddettin her türlüsünü lanetliyor, bu saldırıda ve ülkemizin yakın tarihindeki diğer saldırılarda parmağı olan tüm odakların bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmesini bekliyoruz. Tüm Bursa’mıza geçmiş olsun dileklerimizle.

Günal BAYLAN
BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı