24.05.2019 03:11:09

 
HABERLER
ANA SAYFA  >  HABERLER  >
Ticaret Savaşları tedirgin ediyor.
4.07.2018

Orhan Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve BUSİAD Üyesi Murat Orhan, ABD Başkanı Donald Trump’ın aldığı kararlarla başlayan ticaret savaşlarının sektörlerinde sıkıntıya neden olduğunu söyledi. Orhan, “biz büyüyoruz ama bu gümrük tarifelerindeki değişimlerle her şey alt üst oluyor” dedi.

BUSİAD’ın üye ziyaretleri kapsamında konuk olduğu Orhan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Orhan, 13 ülkede fabrikaları olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“İran’a ABD ambargosunu artırıyor, firmaları zorluyor. Fransa İran’dan çıkmayı tartışıyor. Bu ABD’nin stratejik bir taktiği de olabilir. Ama Türkiye İran ilişkisi devam edecek gibi görünüyor. Buradan bize yaptırım gelecek mi? Biz de Çin, İran Rusya’ya yöneleceğiz gibi. Bu yaşananlar tedirginliğe neden oluyor.”

Ziyarete, BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Buğra Küçükkayalar, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Ekinci ve Gonca Yerliyurt ile BUSİAD Genel Koordinatörü Basri Tüfekçioğlu ve BUSİAD Yönetici Asistanı Deniz Karaer de katıldı.

Sohbet sırasında BUSİAD Başkanı Türkay da, “Paraya ulaşım da artık zor olacak gibi. Biz de bu sürece ekonomik olarak çok da iyi yakalanmadık” ifadelerini kullandı.

Ziyarette, ayrıca, istihdamda yaşanan sorunlar da gündeme geldi.