2023 BURSA KALİTE ÖDÜLÜ SONUÇLARI AÇIKLANDI

2023 BURSA KALİTE ÖDÜLÜ SONUÇLARI AÇIKLANDI

BUSİAD Üyesi AKA Otomotiv 2023 Bursa Kalite Büyük Ödülünü almaya hak kazandı.

Kalite kültürü ve yaklaşımının ülkemizde yaygınlaştırılmasını, kalite çalışmalarının teşvik edilmesini sağlamak, iş mükemmelliğine ulaşma çabasında olan kurum ve kuruluşları ödüllendirmek ve onurlandırmak amacıyla 1998 yılından bu yana KalDer Bursa ve BUSİAD iş birliğinde EFQM Modeli'ne göre yürütülen Bursa Kalite Ödülü'nde 2023 yılı süreci tamamlandı.

2023 Bursa Kalite Ödül süreci Ekim 2023'te ödüle başvuran kurumların eğitimi ile başlamıştı.

Eğitimler sonrasında kurumların hazırlamış olduğu başvuru dokümanları, ödül sürecinde model ve değerlendirme hakkında eğitim almış deneyimli değerlendiriciler tarafından masa başında değerlendirildi. Nisan ayında kurumlara saha ziyareti yapıldı. Saha ziyareti sonrası değerlendiricilerin yaptığı son uzlaşım toplantı sonuçları Bursa Kalite Ödülü Yürütme Kurulunda değerlendirilerek nihai karar verildi ve 2023 Bursa Kalite Ödül süreci tamamlandı.

Ödül sonuçları 9 Mayıs Perşembe akşamı Almira Otel'de düzenlenen törende açıklandı ve ödüller takdim edildi.

Ödüller BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Küçükkayalar, KalDer Bursa Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Ürkmez, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Milletvekili Hasan Öztürk ve Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bülent Altıntaş tarafından takdim edildi.

2023 Bursa Kalite Büyük Ödülünü Aka Otomotiv Genel Müdürü Hüseyin Özden, 2023 Bursa Kalite Başarı Ödülünü Görükle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Girne Ağcihan Coşkun ve 2023 Bursa Eğitimde Kalite Jüri Teşvik Ödülünü Özel Arena Okulları Müdürü Celal Arslan aldılar.