BUSİAD YEREL SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

BUSİAD YEREL SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

Halkımız, demokrasiyi içselleştirdiğini pazar günü yapılan yerel yönetimler seçiminde bir kez daha göstermiştir.

Bir yıldır süren seçim süreci artık geride kalmıştır.

Görevlerine seçilen yeni yöneticilerimize başarılar dilerken, ülkemizin gerçekleriyle hareket edip kalıcı çözümler üretmemiz gereken uzun ve zorlu bir döneme girdiğimizin de unutulmamasını umuyoruz.

Ekonomik sıkıntıların çözümünün istenildiği açıkça ifade edilen bu seçimle, aslında hepimizin nereye odaklanmamız gerektiğinin bilgisi de verilmiştir.

Bu gerçekten hareket edilmesi geleceğimiz için hayati önemdedir.

Yüksek enflasyon, öncelikle dar gelirlilerin olmakla birlikte tüm kesimlerin temel sorunudur.

Enflasyonun düşürüldüğü, üretim ve hizmetin artarak ama nitelik de kazandığı bir döneme girmek umudumuzu yinelemek isteriz.

Yerel yönetimlerde bayrak değişimi gerçekleşirken, bir yıl önce ortaya koyduğumuz ve tüm adaylarla da paylaştığımız, "Sanayi, tarım ve Turizmle Gelişen Bursa" çalışmamızın da dikkate alınması en büyük beklentimizdir.

Kent, kentlilerle yönetilir gerçeğinden hareketle, 1/100.000'lik Bursa Çevre Düzeni Planı'nın bir an önce tüm paydaşların ortak görüşüyle çıkarılması ve buna amasız fakatsız uyulmasını beklemekteyiz.

Bu konuda BUSİAD olarak üzerimize düşen görevleri yapmaya hazırız.

Gelecek dönemin daha yaşanır bir Bursa ile gelişen bir Türkiye hayallerimizin gerçekleştiği bir dönem olmasını diliyor ve seçilen yerel yöneticilerimize bir kez daha başarılar ve kolaylıklar diliyoruz.

Buğra KÜÇÜKKAYALAR

BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı